Kahoot – powtórki i quizy

Jedną z fantastycznych aplikacji do pracy w szkole jest kahoot. Pozwala na robienie krótkich, lub długich, jeśli wolicie quizów. Możecie go wykorzystać do powtórek, do przerywnika, lub do nauki. Możecie zrobić ćwiczenia gramatyczne, leksykalne, z kultury lub z biologii innymi słowy dosłownie z każdej dziedziny. Jego zaletą jest prostota, to, że możecie quizy dopasować do przerabianego właśnie materiału i co niezwykle ważne entuzjazm uczniów. Kahoot jest bezpłatny.

Na stronie po zarejestrowaniu się znajdziecie również całe mnóstwo już gotowych quizów.

Ale do rzeczy – jak to działa!

1. Rejestrujecie się na stronie getkahoot.com

2. Po zarejestrowaniu się strona w zasadzie sama Was pokieruje co dalej. Znajdziecie też wiele informacji jak ją obsługiwać

3.Tworzycie swój quiz:

kahoot4. Gdy utworzycie quiz, co jest naprawdę proste, zapisujecie go do swojej biblioteki, możecie mu nadać formę prywatną – tylko do własnego użytku lub publiczną – gdy chcecie się podzielić z innymi osobami. Zwróćcie też uwagę w rysunku pod punktem 6 , że macie zawsze możliwość wypróbowania waszego quizu (preview). Gdy klikniecie tę ikonkę, dostaniecie swój PIN i pojawi się obrazek telefonu komórkowego obok quizu, na którym będziecie mogli sprawdzić, jak gra się w Wasz quiz.

5. W klasie uczniowie wchodzą na stronę kahoot.it

6. Wy wchodzicie na swój quiz ( możecie sobie zapisać link, lub wejść przez stronę getkahoot.com w swojej bibliotece), która pojawi sie na górnym pasku.

kahoot-1

7. Jak widzicie macie ikonę „Play” klikacie na nią

8. Pojawia się strona z Waszym quizem i pytaniem o ustawienie – chcecie, żeby uczniowie grali pojedynczo wybieracie „Classic”

kahoot-2

9. Pojawia się PIN, który za każdym razem jest inny, uczniowie wpisują PIN i zaczynacie grać po kliknięciu przez Ciebie kafelka „Play”, który jest z prawej strony.

kahoot-3

 

Co ważne strona jest bezpieczna – wiecie co jest w quizie i jest tylko do Waszej dyspozycji poprzez unikatowy, przydzielany zawsze na nowo PIN.

 

Życzę miłej zabawy z uczniami i rodziną 😉

Uważasz, że to ważny wpis – podziel się nim.
Polub moją stronę na FB

Reklama

Jedna myśl na temat “Kahoot – powtórki i quizy

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: