A book flying in the wind

Dzisiaj pozwolę sobie umieścić opowiadanie uczennicy – jedno z wielu wpisów, które znajdują się w szkolnym internetowym magazynie w języku angielskim. Do stworzenia magazynu wykorzystałam platformę wordpress.com. Ideą magazynu było i jest zachęcenie uczniów do pisania i czytania w języku angielskim. Dzieje się to z różnym skutkiem i niezbyt szybko, jednak trwa i się rozwija.

Pora na opowiadanie:

One day a few weeks ago I was finishing writing my new book. That was a very hot day. I opened one window, but I forgot about it, so I opened a second window. I went to the kitchen because I was hungry. When I came back to the cabinet, I was shocked. All my notes were flying around my room and few sheets of paper were flying outside the window, because two opened windows created a draft. I started catching notes and closed one of the windows. When I caught all the paper in my room I started looking through the window and saw a few sheets of paper in a big tree in the middle of my garden. I went there and climbed to pick them.  The sheets of paper weren’t numbered, so I had to arrange them from the beginning. It took me the whole day, but I had to do that, because this destructive draft could destroy my best book.

by Kasia Liszewska (I d)

WordPress wydaje mi się być jest idealnym narzędziem do wykorzystania w szkole. Wymaga nieco wysiłku, ale warto.

WordPress wykorzystałam również do projektu „Blogowanie”, który prowadziłam przez rok z uczniami klas pierwszych w Gimnazjum nr 1 w Gdyni – obecnie 17 LO.

„Mekuriusz” to szkolny magazyn internetowy prowadzony przez lata – czy spełnił moje oczekiwania trudno powiedzieć, jednak jest w nim wiele prac młodzieży, więc ma sens…

„Sprawy ważne i nieważne” to blog, który powstał w czasie projektu „Blogowanie”.

 

 

grafika: Barbara El

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s