National Geographic dla szkół

Właśnie podjęłam wyzwanie nauczenia się tworzenia lekcji wraz z National Geographic. Powiecie – dziwne, przecież uczę języka angielskiego. A jednak uczenie języka to uczenie nie tylko słownictwa i gramatyki, to również uczenie treści. Jako, że ukończyłam ochronę środowiska z filozofią – przyroda, środowisko, podróże, społeczeństwo to tematy, które są bliskie mojemu sercu, a można je znaleźć się w National Geographic.

Tak w ogóle to niezwykła strona, pozwalająca na wykorzystanie wspaniałych materiałów, filmów, porad, spotkań ale też oferująca wyzwania różnego rodzaju, z których i ja jedno podjęłam. Czy skończę trudno powiedzieć. Na razie tworzę lekcję, zmieniam, pracuję z uczniami, analizuję. Słucham uwag mojej mentorki i uczę się nauczania z XXI wieku – zupełnie innego niż do tej pory. Moja lekcja tak naprawdę składa się z kilku godzin i wielu aspektów, oraz narzędzi, które używają moi uczniowie i ja. Powoli układa się w całość, chociaż ciągle jest moderowana. Nawet jeśli jest niedoskonała, to wydaje mi się ciekawa.

Gdy skończę pracę, oczywiście podzielę się nią z Wami.

A tym czasem serdecznie zapraszam Was do korzystania z materiałów National Geographic stworzonych dla szkół.

Są tutaj króciutkie filmy nawet 2 minutowe, są tutaj lekcje napisane przez doświadczonych edukatorów, które możecie dopasować do własnych wymogów. Są tutaj materiały, które z pewnością zainteresują Was również poza szkolnymi potrzebami.

Jest blog z ciekawymi materiałami. I są materiały prosto do klasy. Kliknijcie „Classroom Resources”, a potem w „Resource Library” – znajdziecie tam mnóstwo materiałów podzielonych na wiek dzieci. Po prostu kopalnia informacji i pomysłów!

Ostatnio pisałam o możliwości ściągania i tworzenia map, to właśnie też stąd.

Sami sobie pobuszujcie po tych stronach, a z pewnością znajdziecie coś co Wam spodoba! A może też postanowicie rozwijać swoje umiejętności z nauczycielami.

 

 

 

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: