Sala do gotowania planem filmowym

Niezwykły dzień

Kolejny niezwykły dzień w naszej szkole ZSO 8 w Gdyni. Dzisiaj zamieniła się ona w plan filmowy. Filmowane były lekcje, przerwy, pokój nauczycielski i praca w klasach.
Mi i moim uczniom przypadło w udziale demonstrowanie możliwości naszej sali do gotowania.

Sala do gotowania

A sala faktycznie robi wrażenie! Jest profesjonalnie przygotowanym miejscem z wieloma stanowiskami. Czy można się w niej uczyć tylko gotować? Oczywiście, że nie! Można w niej uczyć języków, matematyki i pewnie wielu innych przedmiotów, oraz relacji międzyludzkich, gospodarowania czasem i uczenia porządku i odpowiedzialności.

Teams

Dzień wcześniej przygotowałam przepisy dla uczniów w języku angielskim, bo przecież angielskiego uczę. Przepisy wstawiłam na Teams’ach – to takie oprogramowanie, w którym możecie stworzyć zeszyt dla uczniów, wstawiać materiały informacyjne, zadania domowe, linki do stron, po prostu wszystko i na dodatek funkcjonuje też jako aplikacja na telefon. Jest tu również miejsce na czat, a nawet spotkanie online.

Planowanie

Jak już pisałam, przygotowałam przepisy wraz ze składnikami na stronie Collaboration naszego klasowego zespołu w Teams, którą następnie udostępniłam wszystkim uczniom – stąd wiedzieli jakie produkty przynieść. Na sali do gotowania natomiast, mogli przeczytać przepisy i przygotować dania.

Plan filmowy

Oczywiście jeśli ktoś z Was kiedykolwiek był na jakimkolwiek planie filmowym wie jak to wygląda, kręci się kilka razy różne sceny, żeby je potem poskładać, więc trwało to i trwało, a tymczasem zapachy się wzmagały i ślinka ciekła, a gotować tak naprawdę nie mogliśmy. Po angielsku, dla potrzeb filmu też zdecydowaliśmy się nie rozmawiać. Co do mojej kwestii to brzmiała ona „Kochani dzisiaj ugotujemy spaghetti”. Taka długa kwestia! Ledwo zapamiętałam 😉

Degustacja

Dlatego też po nagraniu scen do filmu pozostaliśmy na sali i dokończyliśmy nasze gotowanie, po czym radośnie rozdzieliliśmy między siebie i zjedliśmy. Następnie zakasaliśmy rękawy i wspólnie posprzątaliśmy salę.

Plany

Niedługo kolejne zajęcia gotowania w języku angielskim, tym razem zgodnie z planem i bez ekipy filmowej o czym z pewnością za jakiś czas napiszę.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: