Lekcja angielskiego z TEDx – o tym jak okazywać wdzięczność za kawę i nie tylko

Below the text you have a kind of scenario to the TEDx lesson to A.J.Jacobs „My journey to the thank all the people responsible for my morning coffee” speech.

O TEDx już pisałam kiedyś, możemy posłuchać na tej stronie ciekawych i wartościowych przemówień w różnyc językach, również po polsku. Do tych zagranicznych możemy sobie wstawić podpisy w języku polskim, ale też w języku angielskim.

Tym razem przygotowałam dla siebie i dla Was lekcję do prześmiesznego tekstu amerykańskiego pisarza i dziennikarza. Już samo wysłuchanie przemówienia jest czystą przyjemnością – Jacobs opowiada o swoim projekcie „Tysiąc podziękowań” z niezwykłym poczuciem humoru i w pięknym, dobrze zrozumiałym angielskim.

Temat – świetny, angielski – świetny, poczucie humoru – świetne. Nic tylko wykorzystać na lekcji.

Zajęcia wymagają dwóch godzin lekcyjnych. Sam TEDx trwa 15 minut, a trzeba uczniów wprowadzić, zapytać o to za co są wdzięczni, za co dziękują innym i kiedy ostatni raz to robili. Można jeszcze spytać o kawę i nieco o niej pogawędzić.

Lekcja rozwija takie umiejętności jak słuchanie ze zrozumieniem, rozmowę, gramatykę: „The more…the more…” oraz pracę w grupach, pisanie i rozmyślanie o wartości pracy innych ludzi, współzależności i globalizacji.

A reszta mieści się tutaj. Tym razem nie ma odpowiedzi, ale z pewnością z przyjemnością obejrzycie sobie TEDx  A.J.Jacobs „My journey to the thank all the people responsible for my morning coffee”

Ostatnie zadanie proponuję wykonać w grupach lub parach. Po wykonaniu zadań z pdf pora na ciekawą dyskusję i tutaj Was zostawiam.

And the ideas for the lesson are here. 

Last exercise is for team or pair work. After that is time for discussion.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: