Erasmus + w czasach pandemii (3)

Pandemia trwa, chociaż nieco wyluzowała, ale nadal nie jest łatwo lub nie jest tak jak było. I co prawda dojdzie w końcu do naszego pierwszego spotkania koordynatorów w Estonii, w mojej ulubionej szkole w Toostama, ale co będzie dalej trudno powiedzieć!

Wiadomo już, że jeśli chodzi o mobilności młodzieży nie będzie to takie proste jak wcześniej, gdy młodzież nocowała u rodzin poznając kulturę i życie codzienne innego kraju od wewnątrz. Szkoda! Tym razem prawdopodobnie młodzież będzie musiała nocować w hostelach, a dodatkowo jest wymóg zaszczepienia…

Ale co wydarzyło się w ramach projektu od początku roku, a trochę udało się zrobić!

1

Z okazji Dni Erasmusa stworzona została wystawa plakatów wcześniej wykonanych w ramach lekcji plastyki. Stworzony został konkurs-gra dla wszystkich chętnych uczniów rozwieszony w różnych miejscach szkoły i konferencja „Programy Erasmus+/Power szansą dla każdego nauczyciela” zorganizowanej przez Aleksandrę Dobke, w której wzięli udział jako prelegenci między innymi nauczyciele naszej szkoły Małgorzata Lesisz i Izabella Niklewska opowiedziały o akredytacji Erasmus+ , a ja o Ersamusie+ i przeszkodach, oraz możliwościach w czasie pandemii. Zaprosiliśmy też beneficjentkę programów Erasmus+, która opowiedziała o możliwościach jakie daje program na studiach.

Wszystko dzięki współpracy kilku nauczycieli Gosi Lesisz, Ani Leszczyńskiej :), Izy Niklewskiej, Agnieszki Szwarc i Margarity Tuczko

2

Odbyło się następne spotkanie on-line klas – tym razem odwiedzili nas partnerzy z Turcji – zagraliśmy w Mystery Skype – z odgadnięciem państw było łatwo, gorzej z odgadywaniem miast! Porozmawialiśmy też o tym jak wygląda edukacja i niektóre zwyczaje w naszych krajach. Było jak zwykle bardzo ciekawie i sympatycznie. Ale przede wszystkim uczniowie mogli ze sobą porozmawiać, pomimo początkowego zawstydzenia.

3

Na lekcjach informatyki natomiast, uczniowie klas 2a , 2b i 3e podczas pracy w programie Gimp stworzyli swój własny obraz Polski podzielonej według Województw. Kierowali się tradycją danego regionu i nie tylko. Powstały świetne prace ukazujące ciekawe krajobrazy, rozpoznawalne zabytki czy obiekty współczesne. Zajęcia odbyły się pod okiem nauczyciela informatyki p. Jarosława Rogożeńskiego. Powstały przepiękne prace:

4

Powstał piękny projekt kilku uczniów z różnych klas szkoły podstawowej, wykonywany w chmurze, tym razem pod moim kierunkiem. Połączony z super zabawą w Minecraft Education gdzie uczniowie stworzyli wystawy i zbudowali własne muzea.

SWAY

5

Wyruszyliśmy na spotkanie koordynatorów, by wreszcie na żywo porozmawiać o naszym projekcie!

***

Działo się więc, na wielu poziomach – multimedialnie, informatycznie, relacyjnie i wyjazdowo. Pracowali różni uczniowie z różnych poziomów edukacyjnych, bawiła się cała społeczność szkolna. Współpracowało wielu nauczycieli.

Niech żyje praca projektowa i Erasmus + !

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: